Туристичні принади околиць Плетеного ТашликаПлетений Ташлик завдяки своїм ландшафтам та історико-культурній спадщині має усі умови для розвитку туризму на своїй території. Крім того неподалік від села є ще цікаві туристичні об’єкти, які можуть зацікавити туриста. У сусідньому селі Злинка на притоці Плетеного Ташлика річці Бука знаходяться найбільші на території центральної України водоспади, що стікають з величезних кам’яних брил у геологічній пам’ятці природи «Каскади». Крім того у Злинці можна почути унікальний крюківський спів у старовірчій церкві. За умови гарної погоди, долаючи шлях від Ташлика до Злинки є можливість зупинитися біля одного з найбільших скіфських курганів у цій місцевості. 

На схід від Плетеного Ташлика знаходиться село Оникієво, де знаходиться Державне підприємство «Оникієвське лісове господарство». На території лісгоспу проходять екскурсійні маршрути «Мисливський куточок», «Лісові стежини», до теплиць і розсадників, дендрарію імені В. Єрмолаєва, що з висоти має вигляд Британського прапора, фазанарію тощо. 

Також тут можна відпочити на Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» із загальною кількістю місць – 200. Однак тимчасово заклад не працює. 

Любителі походів та велопоходів можуть здійснити його вздовж річки Плетений Ташлик, де можуть відвідати не тільки екскурсійні об’єкти села, а й далі за течію річки: гранітні кар’єри на берегах, «Войнівський» ландшафтний заказник загальнодержавного значення з високими скелястими берегами, а також побачити залізничного моста близнюка єлисаветградському мосту через Інгул та ще кільком в Україні, де гранітні опори нагадують віадуки Стародавнього Риму. Саме тут можна завершити подорож на зупинці електропоїзда та дістатися ним до Кропивницького, Знам’янки, Помічної, Одеси згідно розклалу руху.

Немає коментарів:

Дописати коментар