Плетений Ташлик - це дуже колоритна місцевість, через свою інтегровану українсько-молдавську культуру. На території села поширено чи мало націй, таких, як білоруси, цигани, євреї, вірмени, поляки, грузини, росіяни та ін. Однак найбільше поширені тут саме молдовани та українці, оскільки козацький Ташлик у 1769 році татарами було знищено, російським урядом було вирішено поселити на спустошених землях нове військове формування – Молдавський гусарський полк. Плетений Ташлик став центром 10 роти Молдавського полку. У 1769-1770 роках відбувається друге заселення території, призвело до кардинальних змін етнічного складу, оскільки раніше український козацький Ташлик заселяють молдованами, волохами, греками та іншими балканськими народами.
Переселення молдован відбувається і до сьогодні. В селі вони займаються вʼязанням та продажем віників, вирощують молоді дерева та виноград для реалізації.
Тож у поєднані культур і утворилися місцеві звичаї, обряди та традиції. Молдовани внесли відбиток також і в кулінарію, збагативши її плациндами, вертутами, тітою та стравами з кукурудзи.
Молдовани, що проживають у селі досить давно – асимілювалися, більшість не знає мови і визнають себе українцями. Видають молдован їхній говір та смаглявий колір шкіри.
Щоб зберегти всю цю дуже цікаву історію Плетеного Ташлика в селі створено Історико-краєзнавчу музейну кімнату Плетеноташлицької сільської бібліотеки. Музей офіційно розпочав свою роботу з 02.02.2016 року. Кімната призначена для вивчення та збереження памʼяток історії, матеріальної і духовної культури ,звичаїв та традицій. В формуванні цієї кімнати допомогли жителі села, які принесли в якості музейних експонатів старовинні предмети побуту, меблі, предмети, що використовувалися для обробки землі, а також прядіння та ткацтва, старі фотографії, посуд, традиційний одяг, вишиті рушники та скатертини. В музеї чітко прослідковується поєднання культур, які переплелися в одне єдине.
Основним завданням діяльності музею є:
- забезпечення і ведення,у встановленому порядку, обліку зберігання предметів, що перебувають у музейній кімнаті;
- ведення, у встановленому порядку, експозиційно-виставкової діяльності в музейній кімнаті;
- історико-національне, краєзнавче, патріотичне, виховання дітей, молоді, дорослого населення;
- забезпечення екскурсійного, лекційного обслуговування відвідувачів музейної кімнати, в тому числі молоді та дітей.
Основними напрямками діяльності музею є:
- проводити дослідницьку діяльність згідно з тематикою історико-краєзнавчої музейної кімнати;
- екскурсії по експозиціях музейної кімнати, виставках;
- тематичні вечори, бесіди, зустрічі з визначними особистостями;
- тематичні заняття з історії України, народознавства, літературознавства, літератури рідного краю, тощо;
- проводити освітню – виховну роботу серед учнівської молоді й населення, організовувати та брати участь у районних заходах.
Немає коментарів:
Дописати коментар